Aktualności

Dlaczego warto pomagać innym?

Fundacja Hominem od blisko 9 lat, bez rozgłosu i fajerwerków, pomaga ludziom w różny sposób. Organizowaliśmy kursy i szkolenia, w tym w ramach projektów unijnych, świadczyliśmy darmowe porady prawne i psychologiczne oraz bezpłatną opiekę osobom potrzebującym.

Obecnie, szczególnie w dobie koronawirusa, nie jest łatwo przeżyć przedsiębiorcom. Fundacjom też nie, bo fundacja również nie jest dotowana i musi liczyć na datki dobrych ludzi lub organizować działania przynoszące dochód na pokrycie kosztów rzeczowych, bo ludzie pracują jako wolontariusze. Z potrzeby serca.

Współczesny świat pełen jest ludzi skupionych wyłącznie na swoim życiu.

My w fundacji uważamy to za błąd, bo zwyczajnie kiedyś być może my lub ktoś nam bliski będzie potrzebował pomocy.

W życiu każdego z nas przychodzą kryzysowe sytuacje, w których pomoc innej osoby jest bezcenna. Czasem potrzebujemy szczerej rozmowy z drugim człowiekiem, dzięki której świat staje się lepszy.

Według nas, bezinteresowne pomaganie innym jest często źródłem gigantycznej satysfakcji i sprawia, że stajemy się szczęśliwszymi ludźmi.

Możemy pomagać w sposób materialny, ale też warto po prostu poświęcić drugiej osobie czas i jej wysłuchać. Dobre słowo wypowiedziane do osoby będącej w czasie załamania nerwowego mogą przecież zdziałać dużo więcej niż wizyta u lekarza i  pieniądze wydane na tabletki przeciwdepresyjne.

W dzisiejszych czasach wciąż gonimy za pracą, za pieniędzmi. W fundacji znajdujemy czas dla drugiego człowieka. Śmiało można do nas napisać z prośbą o kontakt, o rozmowę.

Niebawem zorganizujemy zbiórkę wspomagającą ubogich i chorych w Afryce. W Polsce jest nadmiar takich artykułów jak maski ochronne. Są one łatwo dostępne i tanie, ale w Kamerunie nie ma ich nawet personel medyczny, w tym nasi misjonarze.

Wsparcie finansowe może wzbudzać emocje. Ciężko przecież stwierdzić, co na pewno stanie się z pieniędzmi, które przekazywane są na fundacje czy bezpośrednio osobom ubogim na ulicy. Organizacje non-profit, w tym fundacja Hominem, co rok sporządzają sprawozdania ze swej działalności i każdy może sprawdzić sposób wykorzystania funduszy.

Zachęcamy do pomagania innym. Wielu ludzi nie chce pomagać, ponieważ sami są niezadowoleni ze swojego życia. Takie osoby myślą, że pomogą, gdy będą bogaci i szczęśliwi. Czyli kiedy? W ich ocenie może to nigdy nie nastąpić. A na świecie nadal jest mnóstwo ludzi biednych, bezdomnych, bez żadnych perspektyw na polepszenie swego statusu, którym każdy datek poprawi ich los.


Fundacja Hominem na terenie Piaseczna prowadzi projekt

„KLUCZOWE KOMPETENCJE KLUCZEM DO SUKCESU – program podnoszenia kompetencji komputerowych i językowych osób o niskich kwalifikacjach”

współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W ramach projektu prowadzone są zajęcia z modułów  pokazanych na schemacie powyżej.

Więcej informacji na stronie projektu pod adresem

http://business-school.pl/kompetencje.hominem/

na stronie projektu w zakładce Dokumenty dla uczestników/ Próbne zadania z modułów B1, B2, B3, B4, S3, S9, e-Citizen

dostęp bezpośredni  pod linkiem

http://business-school.pl/kompetencje.hominem/probne-zadania-z-modulow-b1-b2-b3-b4-s3-s9-e-citizen/

Znajdują się próbne zadania do samodzielnych ćwiczeń.

Dajemy ludziom nadzieję na lepsze jutro